Kontakt

Al. Powstańców Wlkp. 203, 64-920 Piła
tel. 67 211 20 00
fax 67 211 20 04
e-mail: pilaserwis@ahc-grupa-cichy.pl

Volkswagen z tytułem „Superbrands”

Volkswagen nie przestaje kompletować nagród. Tym razem niemieckiej marce przypadł tytuł „Superbrands” w kategorii „Motoryzacja”.

„Superbrands” to międzynarodowa organizacja działająca od 20 lat w 80 krajach, która od 12 lat wyróżnia najlepsze marki także w Polsce. W edycji 2016/2017 głosami 50 ekspertów z różnych branż i 15000 uczestników biorących udział w badaniu, Volkswagen zwyciężył w kategorii „Motoryzacja”. Przy wyborze marki oceniane są jej znajomość i zaufanie do niej, a także przejrzystość działań i sposób, w jaki marka wyróżnia się na tle konkurencji.

Nie ma co się dziwić, że wybór padł akurat na Volkswagena. Marka ta obecna jest na ponad 150 rynkach świata i oferuje w sumie blisko 80 modeli samochodów. W zeszłym roku Volkswagen sprzedał na świecie prawie 6 milionów aut, czyli o niemal 3 procent więcej niż w roku wcześniejszym. W Polsce wzrost rejestracji był jeszcze większy i wyniósł ponad 20 procent. O sile marki świadczyć może niezawodność i niskie koszty eksploatacji samochodów, a poza tym także bezpieczeńśtwo i innowacyjność aut.

Zarówno na świecie, jak i w Polsce Volkswagen angażuje się również społecznie. Współpracując z Fundacją WOŚP stworzono program „Mali Ratownicy” – jego zadaniem jest przekazanie jak największej liczbie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy.

Warto również wspomnieć, że w ostatnim półroczu Volkswagen zaprezentował trzy modele elektryczne, które na rynku pojawić się mają już w 2020 roku. Klasę kompaktów reprezentuje model I.D., crossovery i SUV-y – I.D. Crozz, a vany – I.D. Buzz. Jak zapewnia producent, model I.D. będzie pozbawiony wszelkich ograniczeń, które obecnie zniechęcają klientów do zakupu samochodów napędzanych energią elektryczną.