• Aktualności
  • /
  • Volkswagen nowym gigantem na rynku przewozu osób?

Kontakt

Al. Powstańców Wlkp. 203, 64-920 Piła
tel. 67 211 20 00
fax 67 211 20 04
e-mail: pilaserwis@ahc-grupa-cichy.pl

Volkswagen nowym gigantem na rynku przewozu osób?

Volkswagen oraz Moia rzucają wyzwanie Uberowi na rynku przewozu osób. Chcą to zrobić za pomocą autonomicznych pojazdów na prąd.

Niemiecki gigant motoryzacyjny postanowił wejść w branżę przewozową i stanąć do rywalizacji z Uberem – tworząc spółkę-córkę Moia. Przepisem na sukces ma być zastosowanie autonomicznych pojazdów elektrycznych.

- Chcemy wystartować z pilotażowym programem latem 2017 roku. Zamierzamy produkować elektryczne samochody, jak również i większe pojazdy – zapowiada Ole Harms, prezes firmy Moia. Dodaje też, że Moia jest start-upem, który dzięki współpracy z Volkswagenem może realizować globalne cele. Do końca 2017 roku firma ma zatrudniać w Berlinie około 200 osób. Ponadto, w przyszłości jej działalność ma zostać rozszerzona na rynek Stanów Zjednoczonych, Chin i państw Ameryki Łacińskiej.

Pierwszy krok w tym kierunku szefostwo Volkswagena podjęło w maju 2016 roku, przejmując wirtualnego operatora przewozowego Gett za około 300 mln dolarów. Dodatkowo, niemiecki koncern chce zainwestować w badania i rozwój samochodowych baterii i sieci stacji ładujących. Są to głównie kwestie, które na dzień dzisiejszy hamują wzrost sprzedaży aut zasilanych prądem.