• Aktualności
  • /
  • Volkswagen „Najbardziej Innowacyjną Marką Wieloseryjną”

Kontakt

Al. Powstańców Wlkp. 203, 64-920 Piła
tel. 67 211 20 00
fax 67 211 20 04
e-mail: pilaserwis@ahc-grupa-cichy.pl

Volkswagen „Najbardziej Innowacyjną Marką Wieloseryjną”

Volkswagen ponownie został obsypany nagrodami. Tym razem markę wyróżniono tytułem „Najbardziej Innowacyjnej Marki Wieloseryjnej”.

Nagrody przyznawane przez Center of Automotive Management (CAM) cieszą się ogromnym prestiżem w branży. Tym razem wyróżnienie wręczono Stefanowi Giesowi – dyrektorowi Działu Konstrukcji Układów Jezdnych w Volkswagenie, podczas specjalnej uroczystości zorganizowanej we Frankfurcie. Ponadto, Volkswagena uhonorowano jeszcze dwoma odznaczeniami – najbardziej innowacyjną marką w kategoriach „Autonomiczna Jazda & Bezpieczeństwo” oraz „Interface & Internet”.

Volkswagen obronił tytuł przyznany mu w ubiegłym roku. W oficjalnym dokumencie CAM i PwC uzasadniającym przyznanie tegorocznej nagrony napisano: „Prezentując ponad 60 różnych innowacji Volkswagen okazał się najbardziej innowacyjną masową marką i to z dużą przewagą nad innymi. Wysoko oceniono np. system wspomagający system manewrowania autem z przyczepą (Trailer Assist), który dostępny jest także w Golfie i Tiguanie, a tym samym po raz pierwszy na świecie stał się dostępny w klasach, do których należą te modele”.

Center of Automotive Management jest niezależnym instytutem naukowym, który prowadzi badania doświadczalne nad pojazdami i wraz z PricewaterhouseCoopers od kilku lat rokrocznie przyznaje nagrody dla najbardziej innowacyjnych producentów aut. W tym roku w badaniach uwzględniono 60 globalnych marek samochodowych.