Kontakt

Al. Powstańców Wlkp. 203, 64-920 Piła
tel. 67 211 20 00
fax 67 211 20 04
e-mail: pilaserwis@ahc-grupa-cichy.pl

Nowy zakład Volkswagena zaczął produkcję

Na początku tego tygodnia otwarto w Białężycach koło Wrześni nową fabrykę Volkswagena. Plany zakładają, że od 2018 roku będzie on produkował rocznie 100 tysięcy sztuk nowej wersji dostawczego Craftera.

Fot.:http://bit.ly/2eTlUSE

Zakład o powierzchni ponad trzystu boisk piłkarskich powstał w zaledwie 23 miesiące i zatrudniał będzie około 3 tysiące osób. Jak poinformowano na konferencji prasowej – wartość inwestycji wyniosła 800 mln euro. Na wspomnianej konferencji, prezes marki Volkswagen Samochody Użytkowe, Eckhard Scholz, powiedział: „Otwierana dziś, najnowocześniejsza fabryka samochodów w Europie jest też miejscem, w którym produkowany będzie najnowocześniejszy samochód dostawczy w Europie. Jesteśmy dumni, że udało nam się zrealizować tutaj obie te rzeczy”. Podkreślił też, że nowym Crafterem Volkswagen wzbudzi sensację w swoim segmencie i jeszcze bardziej poprawi swoją pozycję na rynku.

W czasie uroczystości odczytano też list od prezydenta Andrzeja Dudy, który wyraził nadzieję, iż „zarówno ta inwestycja, jak i doświadczenia pracowników fabryki będą inspiracją i pomocą w dziele nakierowania naszej gospodarki na nowe tory dynamicznego wzrostu”. Ponadto zaznaczył też, że jest bardzo zadowolony z faktu, że fabrykę otwiera koncern, mogący pochwalić się certyfikatem „Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom”.

Produkcja zaczęła się na początku września. Rok 2017 będzie rokiem rozruchu fabryki, a produkcja ma wznieść się do poziomu 50 tysięcy sztuk Craftera. Z kolei w kolejnym, 2018 roku, zakład powinien osiągnąć już docelową roczną produkcję, czyli 100 tysięcy egzemplarzy.