Kontakt

Al. Powstańców Wlkp. 203, 64-920 Piła
tel. 67 211 20 00
fax 67 211 20 04
e-mail: pilaserwis@ahc-grupa-cichy.pl

Nowy Volkswagen Polo wkrótce w salonach

Nadchodzi Volkswagen Polo numer 6. Samochód powstał z wykorzystaniem koncernowej platformy MQB. Będzie on bardziej funkcjonalny niż poprzednik, a ponadto wyposażony w większą liczbę gadżetów.

Niemiecki serwis Automobilwoche napisał, że model ten zadebiutuje już jesienią bieżącego roku. Auto stworzono bazując na koncernowej wersji płyty podłogowej MQB, dzięki czemu ma ono więcej miejsca w kabinie, przeszło kurację odchudzającą i otrzymało nowe zdobycze technologii w dziedzinie rozwiązań informacyjno-rozrywkowych oraz systemów wsparcia kierowcy.

Dostępne będą jednostki napędowe trzy- i czterocylindrowe – od 65 do 150 KM. W przypadku diesla korzystają one z technologii SCR, benzynowce natomiast wyposażono w filtr cząstek stałych. W późniejszym czasie do gamy dołączy również odmiana GTI, która według wiarygodnych źródeł rozwijać będzie maksymalnie 200 KM.

Nowy Volkswagen Polo pojawi się w konfiguracji trzy- i pięciodrzwiowej, a także w odmianie Cross. Już nie możemy się doczekać chwili, gdy przyjadą do naszego salonu!