Kontakt

Al. Powstańców Wlkp. 203, 64-920 Piła
tel. 67 211 20 00
fax 67 211 20 04
e-mail: pilaserwis@ahc-grupa-cichy.pl

Czy tata jest lepszym kierowcą?

Dobra wiadomość na Dzień Ojca – dzieci wolą, gdy to właśnie tata, a nie mama prowadzi samochód. Zauważają jednak, że ojcowie częściej popełniają wykroczenia.

Brytyjska marka ubezpieczeniowa jakiś czas temu opublikowała badanie wykonane wśród dzieci w wieku 10-16 lat. Z pewnością każdego ojca ucieszy fakt, że większość dzieci woli, gdy to on kieruje samochodem (52%). Na tatę stawiają też jako na tego, który miałby nauczyć ich jazdy autem – 34% dzieci wolałoby, by ich nauczycielem był ojciec.

Jest to dość zaskakujące, bowiem – jak wynika z badania – dzieci uważają, że ojcowie o wiele częściej źle zachowują się za kierownicą. Jakie złe zachowania dostrzegają ich pociechy?

26% ojców ma „ciężką nogę” i zbyt gwałtownie przyspiesza, z kolei niewiele mniej, bo 22%, przekracza podczas jazdy dozwoloną prędkość. Nienajlepiej jest też w kwestii agresji – prawie połowa ojców wścieka się prowadząc auto, a 57% z nich krzyczy na innych kierowców.

Jak widać – dzieci nadal uważają ojca za tego, który lepiej zna się na samochodach. Może jeździ nieco ryzykowniej, ale za to wie co się w aucie zepsuło.

Każdy ojciec-kierowca powinien zwrócić jednak uwagę na swoje zachowanie za kierownicą – warto trzymać nerwy na wodzy, ponieważ pociechy – jak dowodzi badanie – dostrzegają wybuchy agresji.

Na sam koniec – wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca!